10 قانون موفقیت معامله گری در بازار فارکس

  • توسط: admin
10 قانون موفقیت معامله گری در بازار فارکس

10 قانون برتر بازار فارکس که با رعایت آن می توانید سود خود را در این بازار چند برابر کنید.


بازار فارکس هم مثل بازار های مالی دیگر در دنیا مستثنی نیست و دارای قوانینی بعضاً نانوشته است که با رعایت آن ها هر کسی می تواند در این بازار سود های معاملاتی خود را چند برابر کرده و حتی برآیند ضررده معاملات خود را سود ده کند.

چگونه می توان با رعایت قوانین در بازار فارکس به سود دهی رسید

ما در دنیایی زندگی می کنیم که تقریباً می توان گفت هیچ قانونی در آن وجود ندارد. به طور ساده تر بازار سهام، بازار فارکس و انواع بازار های مالی دیگر که نیز دارای هیچ قانونی نیستند و به طور خاص ما شاهد آن هستیم که بعضی از افراد در این بازار به طور متعصبانه از برخی قانون تا حدودی نانوشته پیروی می کنند و اعتقاد دارند که پیروی از این قوانین تاثیر بسزایی در به سود رسیدن آن ها در این بازار دارد. ما در آریا چارت با یاد دادن قوانین ساده ای به شما سعی میکنیم سود دهی معاملات شما را به بالاترین حد ممکن برسانیم.

معاملات در بازار های مالی و بخصوص بازار فارکس هیچ محدودیتی برای شما و هیچ قانون نوشته شده ای ندارد. بگذارید به طور خلاصه تر توضیح دهیم شما زمانی که تصمیم به معامله ای میگیرید و یک موقعیت معاملاتی خرید و فروش باز میکنید هیچ محدودیتی ندارید که معاملات بیشتری بخرید یا بفروشید. به حجم معامله خود اضافه کرده یا از آن کم کنید. از معامله خود خارج شده یا کلا معامله نکنید. می بینید که محدودیتی برای معامله گری ندارید اما باید یاد گرفت که در چارچوب خاص و طبق قوانینی اقدام به باز کردن یا بستن موقعیت های معاملاتی کرد.

تاثیر پول در معامله گری در بازار

پول را می توان مهم ترین عنصر این بازار دانست که شما را از معامله کردن منع کند. کمبود پول منشا بسیاری از مشکلات این بازار است که باعث زیان بسیاری از مردم و موفقیت نرسیدن آن ها شده است. به غیر از این مورد به خصوص شما آزادید هر گونه که میخواهید در این بازار معامله کنید هر کجا که خواستید وارد معامله شده و خارج شوید. اما این را به جرات می تواینم به شما بگوییم انسان ها در بازار فارکس یا باید قوانینی برای خود داشته باشند یا از قوانین دیگری برای موفقیت و سود دهی در این بازار پیروی کنند. کسانی که چارچوب خاصی برای معامله گری خود در این بازار ندارند در موارد زیادی در این بازار موفق نمی شوند.

آزادی در همه جا خوب است اما آزادی که دارای چارچوب و قوانین باشد از همه بهتر است. به طور ساده شما با رعایت کردن مواردی که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد آزاد خواهید بود در همه موقعیت هایی که دوست دارید وارد معامله شوید اما در چارچوب همین قوانین. قوانین به شما کمک می کنند که تا در ورود به معاملات خود قاطعیت بیشتری داشته باشید. از ضرر های الکی و مبتدیانه دور شده و به سود های خود اضافه کنید.

اگر من معامله خوبی داشته ام فقط به خاطر قوانینم بوده است. مهم نیست که چه معامله ای انجام می دهید کوتاه مدت، میان مدت و یا بلند مدت شما باید قوانینی برای خود وضع کنید تا معاملات خود را ساختار یافته نمایید. مشکل اینجاست که بسیاری از مردم به این امر تمایلی ندارند، چرا که در این صورت مجبور به پذیرش مسئولیت
قوانین و اعمال حاصل از این قوانین می باشند. و همانگونه که همه ی ما می دانیم اغلب انسان ها نمی خواهند مسئولیت اعمال خود را قبول کنند. ولی باز هم همانگونه که همه می دانیم تنها
راه برای موفقیت در معاملات، پذیرش صد در صد مسئولیت و به صلاح خود عمل کردن است.

قوانین معامله گر موفق

1- هیچگاه بدون تعیین قیمت، خرید و فروش انجام ندهید.

قیمت در بازار فارکس و معامله گری جفت ارز ها یکی از ارکان مهمی است که حتی بعضی از افراد فقط در قیمت های خاصی اقدام به خرید و یا فروش جفت ارز مد نظر خود می کنند.

2- بعد از انجام ۳ معامله زیان ده در یک روز، دیگر در آن روز معامله نکنید.

معاملات زیان ده پشت سر هم بار روانی بسیار بدی برای معامله گران در این بازار دارند که بسیاری از افراد پس از ضرر کردن در چند معامله حس انتقام گیری از بازار را در خود می بینند که این موجب ضرر بیش از پیش آن معامله گر می شود.

3- اگر در یک معامله ۱۱۱ واحد + سود دریافت نمایید ، به صلاح خود عمل کنید .

برای خود سود روزانه تعیین کنید. کسانی که بدون داشتن سود مشخص برای یک روز اقدام به معامله می کنند در بسیاری از موارد روز سود ده خود را با ضرر به پایان می رسانند.

4- همیشه از یک سیگنال برای وارد شدن به بازار استفاده کنید. بدون دلیل وارد نشوید.

برای خود استراتژی مناسب داشته باشید و در چاچوب قوانینی که برای خود مشخص کرده اید معامله کنید.

5- از اسرار معامله گران بازار استفاده کنید. آنها واقعا کاربردی هستند.

منظور از اسرار معامله گران تجربه معامله گران دیگر است. سعی کنید با هر سبکی که معامله می کنید کسانی در همان سبک پیدا کنید و از آن ها درباره تجربیاتشان از معامله گری یاد بگیرید.

6- تا حد امکان در آخر هفته معامله نکنید. معامله در این روز کند است و فرصت ها مناسب نیستند. استراحت کنید.

آخر هفته به خصوص روز جمعه که بازار تعطیل می شود بسیاری از افرادی که روزانه و کوتاه مدت معامله می کنند موقعیت های خودشون رو میبندن. با کم شدن پول در بازار روند حرکتی جفت ارز ها هم کم شده و بازار کند می شود. بهتر است در روز های پایانی بخصوص روز جمعه اقدام به باز کردن معامله ای نکنید.

7- همیشه از صمیم قلب کار کنید.

به کار خود عشق بورزید. فقط به خاطر این که این بازار سود بسیار خوبی دارد در آن اقدام به معامله گری نکنید. کسانی که به کار و حرفه خود علاقه دارند بسیار انسان های موفق تری نسبت به دیگر انسان ها که بدون علاقه کار می کنند می شوند.

8- از معاملات خود لذت ببرید. اگر از این معامله لذت نمی برید، ارزش انجام دادن ندارد.

کسانی که از معامله گری لذت نمی برند پس از مدتی از این بازار دلسرد شده به طوری که مجبورند فقط برای کسب درآمد در آن کار کنند.

9- مجبور نیستید که هر روز معامله کنید.

بازار های مالی به خصوص بازار فارکس روزانه دارای موقعیت های معاملاتی بسیاری است که می توانید در چارچوب قوانین خود در آن معامله کنید. معامله بدون دلیل فقط و فقط باعث زیان شما می شود. نگران نباشید این بازار هر روز برای شما موقعیت های جذاب بسیاری دارد.

10- این مسئله که منتظر باشید تا بازار به تو نشان دهد که آیا معاملات در حال حاضر one-time framing است یا نه، روشی بسیار عالی برای در انتظار فرصتهای مناسب بودن است.

در پایان باید به این موضوع دقت کنید که هر چه پیرو قوانین خود باشید به سود های بیشتری در این بازار خواهید رسید. پیروی کردن یا نکردن از قوانین بازتاب مستقیمی با نتایج سود ده یا ضرر ده معاملات شما دارد.

  • اشتراک گزاری:

مطالب مرتبط
روانشناسی بازار
8 عادت معامله گران موفق که باید بدانید
  • ۵ آبان ۱۴۰۲
  • -
  • ۹۴۱ بازدید

ارسال نظر

شما اولین نفری باشید که در مورد پست مربوطه نظر ارسال میکنید...
شبکه های اجتماعی ما
لینک های مفید
پراپ
اخبار و مقالات